לימודים לתואר ראשון

תואר ראשון מהו

כיום, תואר ראשון מהווה תנאי קבלה הכרחי לקבל למגוון רחב של מקצועות במשק.
כאשר, בכדי להתקבל לחלק ממקומות העבודה והמשרות, נדרש תואר ראשון בתחום ספציפי ובמקרים אחרים, הדרישה תהיה לבוגרי תואר ראשון, בלי דרישה ספציפית לגבי התחום.
כך יוצא, שכל מי שמתעניין בלימודי תואר ראשון, חשוב שיבחר בצורה מושכלת את תחום הלימודים והאם הוא בוחר להיות פרקטי ונרשם בלימודים בתחום פונקציונאלי או שהוא מעדיף לבחור תחום שמעניין אותו ופחות להתחשב במה אפשר לעשות עם התואר הזה בעתיד.

עמידה בתנאי קבלה

בכדי להירשם לתואר ראשון, יש צורך לעמוד בתנאי קבלה אותם מציבים מוסדות ההשכלה הגבוהה. תנאי הקבלה מורכבים בדרך מתעודת בגרות מלאה ומציון פסיכומטרי (תנאי הקבלה משתנים בהתאם לתחום הלימוד, רמת הביקוש ומספר המקומות הפנויים).
כאשר מי שלא עומד בתנאי הסף, יוכל להשלים או לשפר בגרויות כמו גם לנסות ולשפר את ציון הפסיכומטרי. 
כאן חשוב לציין שיש גם מסגרות בהן תנאי הקבלה הם יותר גמישים, כמו האוניברסיטה הפתוחה לדוגמא, אבל יש לקחת בחשבון שבמדובר במסגרות אשר מצריכות משמעת עצמית גבוהה ואינן מתאימות לכל אחד.

תחומי לימודים נפוצים

יש מספר תחומי לימודים אשר נחשבים לפופולאריים ולנפוצים יותר בקרב הנרשמים ללימודי תואר ראשון, בין התחומים המדוברים: פסיכולוגיה, מדעי המחשב, תקשורת, מנהל עסקים, חינוך, משפטים, סוציולוגיה, עיצוב ואדריכלות. כמובן, שלצידם יש עוד לא מעט תחומים נוספים שכדאי להכיר – בכל תקופת זמן אף יוצאים מסלולי לימוד חדשים כמו לדוגמא: תואר ראשון עם התמחות בקאנביס רפואי .  
כל מסגרת לימודים מציעה את האפשרות ליהנות משירות של ייעוץ לימודים, כך שמי שמתלבט לגבי מסלול הלימודים, יוכל להסתייע בשירות זה ולקבל הסבר מקיף על כל אחד ממסלולי הלימודים הרלוונטיים.

דילוג לתוכן